21 Temmuz 2006

Lynx olmadan asla!Bu reklam Türkiye'de yayınlandı mı bilmiyorum ama bana onlarca defa izlemişim gibi geliyor. Bıkmadan izlerim o ayrı konu. Ama benim inatçı hafızam bunu her zaman Axe reklamı olarak hatırlamaya devam edecek gibi görünüyor. Sebepleri; (i) Axe ismini Lynx'ten daha iyi bilmem, (ii) reklamın kendisinin markanın önüne geçmesi veya
(iii) bizzat benim eblekliğim olarak sıralanabilir.

Bu arada, Axe dedim aklıma geldi. Yıllar önce internette dolaşırken görüp çok beğendiğim basın ilanları vardı Axe'ın. Girinti ve çıkıntı üzerinden çok tatlı reklamlar yapmışlar. İlkinde, ortada duran kurşun kalemin etrafını saran kalemtraşlar vardı. İkincisinde ise ortada duran fişin etrafına bir sürü priz toplanmış. Diğerlerini hatırlamıyorum. Ha, ne Axe'ın ne de Lynx'in ajanslarını bilmiyorum, o da benim ayıbım olsun. (Tamam tamam, araştıracağım şimdi).

Sen onu bırak da: Benim bu reklamı buraya koymamın nedeninin, filmdeki esas oğlanı istediğim zaman görebilme isteği olduğunu söyleyen bir takım söylentiler dolaşıyor ortalıkta. İnanmayın. Veya siz bilirsiniz :)

3 yorum:

 1. valla daha izlemedim videoyu ancak arkadaki konu mankenimiz icin koyduysan bu reklamı, cok sagol kuzicim :))

  YanıtlaSil
 2. izledim simdi ve hatırladım tabiki de reklamı...
  mtv de yayınlandı bu reklam uzun sureler, sende oradan biliyorsundur tahminen.

  Aklıma acaba gag da mı yayınlandı sorusu geldi. Ancak reklam gercekten cok bilindik. Sana Axe'ı hatırlatmasının bir nedeni bence deodorantın sisesinin axe'a cok benzemesi ve de uzerindeki logonun axe'ı cagrıstırması.

  YanıtlaSil
 3. Zaten YouTube'da Axe videosu diye gönderilmiş çoğunlukla. Yanlız değilmişim :)

  YanıtlaSil