4 Temmuz 2008

Çocuklar Harikalar Diyarında

Az önce internette beni çok heyecanlandıran ve güldüren bir şeyle karşılaştım. Koreli sanatçı Yeondoo Jung, bir kısmı Korece olan siteden anladığım kadarıyla, 2004 -2006 yılları arasında Wonderland adlı bir proje gerçekleştirmiş. Proje basitçe, 3 ila 5 yaşlarında olduğunu tahmin ettiğim çocukların resimlerini gerçek hayata uyarlamak. Bu uyarlama esnasında elbette birçok gerçek olmayan teknik kullanmıştır, zira çocukların hayal gücü inanılmaz! Çocukken çizdiğiniz abuk subuk resimlerin, o manzaraların üç boyutlu olarak önünüze getirildiğini düşünsenize. Özellikle Yiğit'in çizdiği resimleri düşündükçe gülesim geliyor: Onun dünyasındaki insanoğlunun kolları, vücuduna dik açı çekerek iki yandan dünyayı kucaklardı.

Ben en iyisi en beğendiklerimi paylaşayım hemen (Sıra, bıcırık- Yeondoo, bıcırık -Yeondoo şeklinde):Özellikle bu adamın bıyıklı oluşuna çok güldüm :)

Çocukların resimleri yaptıkları anı, dekorasyonun yerleşimi vs. görmek için, sanatçının sitesinde current &recent bölümüne tıklayıp Wonderland – Miss Sparkle Sprinkles the Magic,
2004 presented on Billboard, Liverpool, UK yazan bölümü bulmanız gerekecek.